1. Strona główna
 2. Urządzenia
 3. Aktualizacja TachoReader Combo (TRC)

Aktualizacja TachoReader Combo (TRC)

trc
 • W celu aktualizacji urządzenia należy wykonać poniższe czynności :

Przed przystąpieniem do aktualizacji, należy wykonać kopię plików *.DDD, które znajdują się na Urządzeniu.

1. W pierwszej kolejności należy wykonać formatowanie urządzenia, w tym przypadku należy otworzyć “Mój komputer” odszukać urządzenie podpięte do komputera (Domyślna nazwa urządzenia to PNSTACHO, w przypadku awarii systemu plików na karcie SD, urządzenie może nazywać się inaczej np. Dysk wymienny).

2. Klikamy na urządzeniu i wybieramy opcje formatuj ustawiamy poniższe parametry:

 • System plików: FAT32
 • Rozmiar jednostki alokacji: 4096 lub domyślny
 • Etykieta woluminu: PNSTACHO
 • Szybkie formatowanie: TAK
 • Po wykonaniu formatowania urządzenia należy dobrać dla niego odpowiednie oprogramowanie ze strony internetowej: Oprogramowanie urządzeń – TachoReader Combo

Uwaga!
Ze względu na postęp technologiczny urządzenia TachoReader Combo różnią się rodzajem użytych komponentów. Przed rozpoczęciem aktualizacji należy sprawdzić numer seryjny, który znajduje się na spodzie urządzenia:

 • wersję TachoReader Combo 1.x.x (exe) należy pobrać dla urządzeń, których numer seryjny kończy się literą „A”, „B” lub „AT”
 • wersję TachoReader Combo 5.x.x (exe) należy pobrać dla urządzeń, których numer seryjny kończy się cyfrą

Po zakończeniu formatowania urządzenia odłączamy, po czym podłączamy TachoReader Combo do komputera i czekamy, aż system Windows zainstaluje sterowniki do urządzenia wymiennego.

 • Następnie odłączamy urządzenie od komputera. 
 • Uruchamiamy program do aktualizacji TachoReader Combo i postępujemy zgodnie z wyświetlaną instrukcją

Jeżeli aktualizacja zatrzyma się na 12%, należy zamknąć proces aktualizacji za pomocą Menadżera zadań systemu Windows i następnie ponownie uruchomić aktualizację.

Podczas aktualizacji pojawi się komunikat o kopiowaniu plików *.DDD, pliki zostały już skopiowane w pierwszym kroku aktualizacji urządzenia, w tym przypadku należy wybrać kopiowanie plików np. na dysk C lub bezpośrednio na pulpit.

Po wykonaniu aktualizacji, należy uruchomić na urządzeniu aplikację: konfigurator.exe lub TachoReaderConfigurator.exe oraz następnie kliknąć przycisk “Zapis konfiguracji”

Ostatnia aktualizacja 1 lipca 2021

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły

Potrzebujesz pomocy?
Nie możesz znaleźć odpowiedzi, której szukasz? Jesteśmy tutaj, aby pomóc!
Kontakt