1. Strona główna
  2. GBox
  3. GBox Assist
  4. Co zdarzy się w przypadku wyjazdu z korytarza np. w przypadku korku na trasie?

Co zdarzy się w przypadku wyjazdu z korytarza np. w przypadku korku na trasie?

Spedytor podczas planowania zadań dla kierowcy może dodatkowo wyznaczyć korytarz, który będzie konkretną trasą jaką ma realizować kierowca za pomocą nawigacji.

Korytarz może być zatem składową częścią zlecenia, które jest tworzone w Panelu GBox Online lub także za pośrednictwem oprogramowania klasy TMS np.: EasyTMS, Nawigator.

Spedytor może także utworzyć korytarz niezwiązany ze zleceniem jako osobną trasę, którą kierowca otrzyma do nawigacji.

Ze względu na to, że spedytor planujący trasę ma pełnię wiedzy i odpowiednie doświadczenie planistyczne – jego wskazówki, a tym samym zaplanowany korytarz, są nadrzędne nad ograniczeniami np. tonażowymi w terenie. Oznacza to, że GBox Assist będzie wiernie odwzorowywał trasę taką jaką zaplanuje spedytor.

Spedytor ma oczywiście do dyspozycji mapę z ograniczeniami ciężarowymi, ale jeśli np. jakiś punkt załadunku znajduje się w strefie, gdzie nie mają wjazdu pojazdy ciężarowe, to spedytor ma taką możliwość, aby mimo wszystko pojazd tam wprowadzić i nawigacja będzie to respektowała.

Nawigacja podczas nawigowania w korytarzu jest ustawiana w tryb podobny jak bez ograniczeń, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas nieplanowanego opuszczenia korytarza.

Kierowca opuszczając korytarz musi zachować szczególną ostrożność. Może on także skontaktować się ze spedytorem, aby ten przygotował korytarz uwzględniający objazd lub kierowca może samodzielnie wyznaczyć ręcznie nową trasę do punktu powrotu do korytarza, po czym powinien ponownie uruchomić wcześniejszy korytarz.

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2024

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły

Potrzebujesz pomocy?
Nie możesz znaleźć odpowiedzi, której szukasz? Jesteśmy tutaj, aby pomóc!
Kontakt

Powiązane artykuły: