1. Strona główna
  2. EasyTMS
  3. Wymagania minimalne, instalacja, kopia zapasowa – EasyTMS

Wymagania minimalne, instalacja, kopia zapasowa – EasyTMS

Jakie wymagania techniczne ma EasyTMS?

Wymagania są określone odrębnie dla serwera i stacji roboczych w poniższym linku:

Wyższe niż dla stacji roboczej są wymagania dla serwera, gdyż na nim pracuje osobno baza danych, która zapewnia dostęp dla wielu użytkowników tak, aby program wydajnie i prawidłowo działał.

Minimalne wymagania zapewniają odpowiedni komfort pracy użytkownika. Instalacja programu na starych komputerach roboczych powodowałby zawieszenia lub niepoprawną pracę programu. Ważne jest również bezpieczeństwo, stare systemy operacyjne często nie są już wspierane poprawkami bezpieczeństwa przez ich producentów.

Czy laptop wystarczy jako serwer?

W przypadku mikrofirm jeżeli laptop spełnia wymagania minimalne możliwa jest instalacja. Jeżeli w firmie z EasyTMS będzie korzystać wiele osób/stanowisk to należy uruchomić dedykowany serwer dla zapewnienia pełnej dostępności i stabilności rozwiązania.

W jaki sposób mam sobie poradzić z utworzeniem sieci komputerowej w mojej firmie aby móc uruchomić serwer EasyTMS i zainstalaować program na kilku komputerach pracowników?

Firma INELO nie zajmuje się doradztwem, tworzeniem, wspieraniem, rozwijaniem, realizowaniem projektów związanych z infrastrukturą IT klienta.

Proszę skontaktować sie z firmą którą obsługuje państwa IT lub dostawcą Internetu. Ze względów bezpieczeństwa, nie ingerujemy w Państwa ustawienia sieciowe.

Gdzie można znaleźć instrukcję do programu EasyTMS?

Instrukcja do programu EasyTMS jest dostarczana w wersji elektronicznej podczas instalacji na komputerze. Można ją znaleźć w katalogu programu.

Czy EasyTMS dostarcza jakieś mechanizmy pozwalające tworzyć kopie zapasowe?

Program EasyTMS nie dostarcza mechanizmów do zabezpieczeń i tworzenia kopii bazy danych. Z założenia kopia bazy danych powinna być tworzona przy użyciu zewnętrznych nośników danych lub np. miejsc sieciowych na niezależnych komputerach/serwerach/dyskach, aby zminimalizować ryzyko utraty danych.

Rekomendujemy kontakt ze swoim dostawcą/opiekunem IT aby dobrać odpowiedni mechanizm zabezpieczenia kluczowych danych.

Ostatnia aktualizacja 1 lipca 2021

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły

Potrzebujesz pomocy?
Nie możesz znaleźć odpowiedzi, której szukasz? Jesteśmy tutaj, aby pomóc!
Kontakt

Powiązane artykuły: