1. Strona główna
  2. 4Trans
  3. Pakiet Mobilności
  4. Portal zgłoszeń delegowania kierowców – IMI
  1. Strona główna
  2. 4Trans
  3. Portal zgłoszeń delegowania kierowców – IMI

Portal zgłoszeń delegowania kierowców – IMI

Od 02.02.2022 przewoźnicy drogowi wykonujący międzynarodowy transport taki jak kabotaż i cross-trade zobowiązani będą do złożenia deklaracji delegowania do państwa przyjmującego za pomocą nowej publicznej platformy przygotowanej przez Komisję Europejską.

Nowa platforma połączona jest z systemem IMI, którego celem jest wymiana informacji na rynku wewnętrznym pomiędzy organami publicznymi państw członkowskich.

Opracowany przez Komisję Europejską nowy serwis daje możliwość zgłoszenia delegowania do wszystkich Państw Członkowskim za pomocą ujednoliconego wzoru zawierającego określone informacje. Pomimo jednego szablonu przewoźnicy powinni pamiętać aby deklaracje delegowania przesyłać do każdego państwa z osobna, wskazuje na to Dyrektywa 2020/1057. Deklaracje delegowania wykonane w styczniu oraz 1 lutego 2022 ważne będą od 02.02.2022. Maksymalny okres delegowania to 6 miesięcy. Przedsiębiorca powinien także wskazać osobę kontaktową (nie należy podawać zagranicznego przedstawiciela – od 02.02.2022 nie będzie wymagany): 

Aby uzyskać dostęp należy założyć konto EU Login (portal automatycznie przeniesie nas na odpowiednią stroną po kliknięciu opcji „Utwórz konto”. EU Login to stosowany przez Komisję Europejską system uwierzytelniania tożsamości użytkowników. Umożliwia osobom mającym odpowiednie uprawnienia dostęp do różnych serwisów internetowych Komisji w oparciu o tylko jeden adres e-mail i jedno hasło. Pomoc podczas zakładania EU Login >>>

Tutorial video - instrukcja zakładania konta i dodawania zgłoszeń delegowania

Instrukcja zakładania konta oraz dodawania zgłoszeń delegowania prezentowana podczas szkolenia organizowanego przez ELA (European Labour Authority) – tutorial video

Pomoc - Road Transport - Posting Declaration

W sekcji pomoc znajdują się również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: postingdeclaration.eu/help

News: INELO – OCRK

Ostatnia aktualizacja 2 listopada 2022

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły

Potrzebujesz pomocy?
Nie możesz znaleźć odpowiedzi, której szukasz? Jesteśmy tutaj, aby pomóc!
Kontakt