1. Strona główna
  2. Aplikacje Mobilne
  3. Jakie ustawienia są wymagane w telefonie dla Aplikacji 4TransMobile BUS/TIR

Jakie ustawienia są wymagane w telefonie dla Aplikacji 4TransMobile BUS/TIR

Konieczne wymagane ustawienia telefonu dla poprawnego działania aplikacji:

  • wyłączenie oszczędzania baterii

Niektóre modele telefonów mogą blokować działanie 4TransMobile BUS/TIR ze względu na oszczędność baterii. Powoduje to zaprzestanie działania aplikacji po krótkim czasie od jej uruchomienia. W takim przypadku należy zezwolić na działanie aplikacji w tle po wyłączeniu ekranu, poprzez wyłączenie dla niej trybu oszczędzania baterii. Lokalizacja tej opcji rożni się w zależności od modelu telefonu, a także wersji i Androida.

W większości przypadków należy wejść w Ustawienia następnie Bateria i dalej Aplikacje.  Z listy aplikacji należy wybrać 4TransMobile i zmienić opcję. W zależności od wersji systemu i modelu telefonu może być suwak, lub opcja do zaznaczenia.

  • uprawnienia

W celu nadania uprawnień dla aplikacji 4TransMobile należy wejść w Ustawienia telefonu, następnie w Aplikacje, wybrać 4TranMobil i dalej nadajemy uprawnienia dla aplikacji do lokalizacji, pamięci i telefonu.

  • włączony GPS

Aby aplikacja działała poprawnie i rejestrowała bieżącą pozycje należy w ustawieniach telefonu włączyć lokalizację. W tym celu należy wejść w Ustawienia i następnie Ustawienia lokalizacji. W zależności od wersji systemu i modelu telefonu może być suwak, lub opcja do zaznaczenia.

Szczegółowe instrukcje dla aplikacji 4TransMobile BUS/TIR dostępne pod adresem https://inelo.pl/pliki/4tmobile-instrukcje-uzytkownika/

Ostatnia aktualizacja 1 lipca 2021

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły

Potrzebujesz pomocy?
Nie możesz znaleźć odpowiedzi, której szukasz? Jesteśmy tutaj, aby pomóc!
Kontakt